top of page

Hakkımda

Kln. Psk. Bilge BULUT BAKKAL

2016 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden (onur derecesi) mezun olmuştur.  2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamış olup Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Üniversite öğrenimi boyunca Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çocuklarla çalışmış, ayrıca Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklarla (SOYAÇ) yürütülen projede iki yıl görev almıştır. Bu dönemde okul terki riski olan çocuklarla ve küçük yaşta çalışmaya başlayan çocuklarla bire bir görüşmeler ile akran danışmanlığı ve atölye çalışmaları yapmıştır. Bu çalışmalar süpervizyon ile desteklenmiştir.

Marmara Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Eczacı Neşem Özlen Anadolu Lisesi'nde bir dönem stajyer rehberlik ve psikolojik danışman olarak görev almıştır.  Kartal Belediyesine bağlı Kadın Danışma Merkezi'nde gönüllü olarak bir yıl yetişkinlere bireysel danışmanlık vermiş, çocuklarla oyun terapisi uygulamıştır. Aktif olarak Özel bir okulda  psikolojik danışmanlık ve rehberlik biriminde hizmet vermekte olup profesyonel olarak Çocuk, Ergen ve Yetişkin alanlarında danışmanlık ve psikoloji hizmeti sunmaktadır.

  • 2014 yılında Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşen “18. Ulusal Psikoloji Kongresi’ne” katılmıştır.

  • 2015 yılında “Çocuk ve Yetişkin Projektif Testler” eğitimini almıştır. Bu süreçte Dr. Psk. Nevin Dölek’ten "Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini almıştır. Bununla birlikte Kim Psikoloji “Çocuklarla Çalışma Eğitimine” katılmıştır.

  • 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “1. Uluslararası Şiddet ve Travmayı Önleyici Çalışmalar" kongresinde "Çocuk İhtmal ve İstismar" konulu atölye çalışmasına katılmıştır.,

  • Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleşen "1. Psikoloji Günü" kongrelerine katılmıştır.

  • 2016 yılında Marmara Üniversitesi’nde “Pedagojik Formasyon” eğitimini tamamlamıştır. 

  • 2016 yılında Klinik Psikoloji eğitimi kapsamında yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

  • 2016 yılında Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. 

  • 2017 yılında Reyhana Seedat’tan “Danışan Merkezli Oyun Terapisi”, “Filial Terapi” ve “Gelişimsel Temas Terapisi” eğitimlerini tamamlamış, süperviyon sürecine devam etmektedir.

  • 2017 yılında Türk Psikologlar Derneği’nde “DENVER II Gelişimsel Tarama Testi” eğitimine katılmıştır.

  • 2019 yılında Türk Psikologlar Derneği’nden "WISC-IV (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği)” eğitimini tamamlamıştır.

IMG-0424.JPG
bottom of page